Warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web5/web/administrator/components/com_sh404sef/sh404sef.class.php on line 410 Warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web5/web/administrator/components/com_sh404sef/sh404sef.class.php on line 410 Akce na letních festivalech 2012 - NaZemi
Warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web5/web/components/com_k2/views/itemlist/view.html.php on line 107 Warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web5/web/components/com_k2/models/item.php on line 596 Warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web5/web/components/com_k2/models/item.php on line 596 Warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web5/web/components/com_k2/models/item.php on line 596 Warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web5/web/components/com_k2/models/item.php on line 596 Warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web5/web/components/com_k2/models/item.php on line 596 Warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web5/web/components/com_k2/models/item.php on line 596

Akce na letních festivalech 2012

Měl by Václav Klaus bojkotovat banány? Kdy budou olympijské hry férové? A budou naše děti navštěvovat pouze virtuální třídy?

Vítejte v letním stánku NaZemi! Křižujeme Českou republiku, abychom se s vámi setkali a diskutovali. Na letních hudebních festivalech nás provází interaktivní stánek s hravou mapou a živým facebookem. Dozvíte se například odkud je vaše čokoláda, mobil, banán nebo tričko. Můžete se také vyjádřit k vážným věcem hravou formou našeho „fairbooku“.

 

Kde nás najdete?
  • Rock For People, Hradec Králové, 3.–7. července
  • Letní filmová škola Uherské Hradiště, 21.–25. července (zde proběhne i letní mezinárodní výměna mládeže – v cirkusovém šapitó budou mladí lidé do 26 let společně vytvářet divadelní happening na téma odpovědné spotřeby)
  • Benátská noc, areál Vesec – Liberec, 26.–29. července
  • Open Air Festival, Panenský Týnec, 9.–11. srpna
  • Open Air, Trutnov, 16.–19. srpna

Jednotlivé festivaly mohou ještě přibývat :-)

 
Kam dál?

Staňte se přáteli NaZemi!
Staňte se členem Klubu NaZemi!

 

Nekončící ekonomická krize se v roce 2014 přenesla z Evropy do zbytku světa a zasáhla i Latinskou Ameriku. Aby přilákaly investory, rozhodly se jim latinskoamerické státy zjednodušit podnikání. Začaly omezovat veškerou legislativu týkající se pracovních práv, pojištění, minimálních mezd a podobně, to vše, aby přitáhly ty firmy, které rády podnikají neodpovědně, takříkajíc za každou cenu.

Po Olympijských hrách v Londýně 2012 se evropská veřejnost začala zajímat o pracovní podmínky lidí v továrnách v zemích globálního Jihu. Nezávislé průzkumy totiž ukázaly, že téměř 75% dodavatelů olympijského vybavení a doplňkového sortimentu není schopno zaručit, že se jejich subdodavatelé z tzv. rozvojových zemí řídí mezinárodně uznanými lidskoprávními standardy. Zmíněná zjištění sklidila nemalý mediální ohlas a hlavní partner her, společnost Visa, ohlásila zrušení sponzorství OH.

V polovině roku 2012 představili zástupci EU a OECD analýzu vývoje podnikání v souladu s udržitelným rozvojem a zásadních rizik, se kterými se firmy budou v příštích třiceti letech potýkat.

Začátkem 21. století se koncept společenské odpovědnosti firem (CSR) těšil značné popularitě. Již kolem roku 2015 patřilo pravidelné a transparentní reportování k nutnosti, bez které se neobešla žádná významná světová společnost. Koncept CSR si našel řadu podporovatelů, nicméně se stále častěji ozývaly i kritické hlasy.

Český vzdělávací systém procházel od roku 2014 krizí. Vzhledem k omezenému státnímu rozpočtu a celoevropské recesi bylo zavedeno školné. Platy učitelů stagnovaly, školy neměly dostatek peněz na nákup pomůcek a vzdělávání tak v podstatě vůbec nereagovalo na společenský vývoj ve světě. 

V letech 2014 - 2015 se podpoře fair trade v České republice dařilo. Oslav Světového dne pro fair trade se každý rok v květnu účastnily tisíce lidí, kteří společně v desítkách měst snídali fairtradové, bio a lokální produkty. Model akce "Férová snídaně ve vašem městě" měl takový úspěch, že se rozšířil i na Slovensko a do Polska. Na snídani v květnu 2015 se dostavil i premiér s manželkou a možná to jej vedle k zařazení podpory fair trade do své agendy.

Akce na letních festivalech 2012

Informační servis NaZemi

Chcete dostávat informace o našich akcích a aktuálním dění? 

Zajímají Vás informace o činnosti a nabídce Centra globálního rozvojového vzdělávání NaZemi?

stante-se-clenem-klubu-nazemi

Sledujte nás