Warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web5/web/administrator/components/com_sh404sef/sh404sef.class.php on line 410 Warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web5/web/administrator/components/com_sh404sef/sh404sef.class.php on line 410 Fair trade - NaZemi
 • NaZemi má vlastní kávu Fair Café

  Fair Café je prvotřídní směsí kvalitních káv, které pochází od fairtradových družstev drobných pěstitelů z Guatemaly, jižního Mexika a Konga.

 • Máme osobní zkušenosti

  Členové našeho týmu již sami navštívili mnoho fairtradových producentů. Zkušenosti tak máme z první ruky.

 • Besedy a tiskové konference

  Vždy se snažíme o předávání kvalitních informací. Do ČR zveme také zajímavé hosty ze zahraničí.

 • Semináře a školení

  Přidejte se k nám na našich pravidelných seminářích.

 • Naše akce pro veřejnost

  Přidejte se k nám při Férové snídani ve vašem městě nebo při jiné zajímavé příležitosti!

 • Fair trade není jen káva a čaj

  Fair trade přináší důstojné živobytí i tisícům řemeslných výrobců.

Warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web5/web/components/com_k2/models/item.php on line 596

Fair trade

V rozvojových zemích lidé pěstují plodiny a vyrábějí zboží, v rozvinutých zemích lidé tyto plodiny i zboží spotřebovávají. Spotřebitel nakupuje a producent má obživu. Zní to dobře?

Realita je často jiná. Pěstitelé, řemeslníci a zaměstnanci v rozvojových zemích pracují za podmínek, které si jen těžko dovedeme představit. Mzda, který nestačí ani na základní životní potřeby, nebezpečná práce bez ochranných pomůcek, dětská a otrocká práce. To je jen příklad.

Transport2NaZemi hledá východiska z této situace a snaží se je prosazovat nejen mezi spotřebitelskou veřejností, ale také na úrovni veřejné správy. Věříme, že správná rozhodnutí existují - příkladem takového rozhodnutí může být právě fair trade.

Fair trade je způsob obchodu, který dává pěstitelům, řemeslníkům a zaměstnancům v rozvojových zemích příležitost, aby se uživili vlastní prací za důstojných podmínek.

Informační servis NaZemi

Chcete dostávat informace o našich akcích a aktuálním dění? 

Zajímají Vás informace o činnosti a nabídce Centra globálního rozvojového vzdělávání NaZemi?

stante-se-clenem-klubu-nazemi

Sledujte nás