Warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web5/web/administrator/components/com_sh404sef/sh404sef.class.php on line 410 Warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web5/web/administrator/components/com_sh404sef/sh404sef.class.php on line 410 Kampaň Práce pro děti - NaZemi

letak prace pro deti

Warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web5/web/components/com_k2/models/item.php on line 596

Kampaň Práce pro děti

Práci pro své dítě zde nenajdete. Zato se můžete zapojit do úsilí za omezení dětské práce a nedůstojných pracovních podmínek ve světě. Potřebujeme, aby kvůli výrobě našeho trička osmileté dítě nechodilo do školy? Aby pracovalo na bavlníkových polích? Přejeme si, aby švadleny pracovaly 16 hodin denně za 1000 Kč měsíčně? Nekupovat výrobky, které vyrobily děti řešením rozhodně není. Můžeme vůbec přispět k tomu, aby 12-ti leté dítě v Bangladéši nepracovalo 14 hodin denně v oděvní továrně?

Dětská práce, a nikoliv škola je denní realitou pro zhruba 215 milionů dětí ve věku od 4 do 15 let. Více než polovina těchto dětí vykonává takovou práci, že si do dalšího života odnesou následky v podobě poškozeného zdraví nebo psychiky.

Co s tím máme společného?

Káva, čaj, čokoláda, oděvy, obuv, hračky, elektronika, banány, ořechy, koberce, zábavná pyrotechnika, kameny, zlato, diamanty... U těchto a dalších produktů, které běžně kupujeme, je pravděpodobné, že se na jejich výrobě podílely děti. Týká se to především zboží z rozvojových zemí, jako jsou Čína, Uzbekistán, Vietnam, Indie, Bangladéš, Kamerun, Pobřeží slonoviny, Ghana, Keňa, Kostarika či Guatemala.

Co se skrývá za spotřebním zbožím?

Dětská práce je jenom jedním ze závažných problémů. Desítky milionů dospělých si svou prací nevydělá ani na jídlo a základní živobytí, přestože pracují 16 a více denně, 6 až 7 dní v týdnu.

Nekupovat výrobky, které vyrobily děti? To řešením není!

Ve vašem nákupním košíku jsou výrobky z celého světa. Zajímejte se o to, kdo a za jakých podmínek vyrobil zboží vaši každodenní spotřeby.

Aktivně můžete vyhledávat informace o jeho původu a apelovat na obchodníky, aby nabídli eticky přijatelné varianty produktů. Na stránkách NaZemi (www.nazemi.cz) naleznete podrobnější informace včetně možností, jak se zapojit a podpořit nás.

Zaujala vás kampaň Práce pro děti organizace NaZemi? Podílet se na naší činnosti můžete i vy! Například můžete:

  • zajímat se o původ zboží, které kupuji
  • stát se fanouškem NaZemi na facebooku, twitteru či  youtube
  • odebírat Newsletter NaZemi - věnuje se aktuálnímu dění v oblasti pracovních i lidských práv, informuje o kampaních NaZemi a možnostech, jak se aktivně zapojit
  • odebírat Zpravodaj pro učitele - informuje o vzdělávacích programech NaZemi, o globálním rozvojovém vzdělávání
  • odeslat aktuální výzvu nebo podepsat petici:
    • výzva “Kostarika: ananasy - exotické, ale neetické ovoce” ... více
  • sledovat www.nazemi.cz
  • podpořit činnost NaZemi ... více

Informační servis NaZemi

Chcete dostávat informace o našich akcích a aktuálním dění? 

Zajímají Vás informace o činnosti a nabídce Centra globálního rozvojového vzdělávání NaZemi?

stante-se-clenem-klubu-nazemi

Sledujte nás