Warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web5/web/administrator/components/com_sh404sef/sh404sef.class.php on line 410 Warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web5/web/administrator/components/com_sh404sef/sh404sef.class.php on line 410 Kurz Kritické myšlení a globální témata - NaZemi
 • Už 11 let hájíme důstojné pracovní podmínky ve světě

  Letos je to už 11 let, co prosazujeme globální rozvojové vzdělávání do škol, zasazujeme se o odpovědnost firem v oblasti jejich dodavatelského řetězce a propagujeme fair trade jako účinnou podporu chudým pěstitelům a řemeslníkům ze zemí globálního Jihu.

 • NaZemi má vlastní kávu Fair Café

  Fair Café je prvotřídní směsí kvalitních káv, které pochází od fairtradových družstev drobných pěstitelů z Guatemaly, jižního Mexika a Konga.

 • Fairtradový obchod NaZemi

  V našem obchodě na Pekařské 22 v Brně nebo v e-shopu obchod.nazemi.cz můžete zakoupit produkty vyrobené podle pravidel systému fair trade. Provoz obchodu zajišťují dobrovolníci.

 • Za jakou cenu?

  Za jakých podmínek vzniklo vaše tričko nebo panenka pro vaše dítě? Jak nevinným ovocem je například banán?

 • Globální rozvojové vzdělávání

  Rozvíjíme vzdělávání, které přispívá k pochopení souvislostí mezi vlastním životem a životem lidí v jiných částech světa. Pomáháme pedagogům zapojovat globální témata do výuky.

Warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web5/web/components/com_k2/models/item.php on line 596
pátek, 18 říjen 2013 00:00

Kurz Kritické myšlení a globální témata

Centrum globálního rozvojového vzdělávání NaZemi na podzim opět otevírá kurz Kritické myšlení a globální témata. Kurz propojuje základní program Čtením a psaním ke kritickému myšlení s tématy globálního rozvojového vzdělávání, jako např. rozvoj, obchod, vzdělání, postavení ženy, zodpovědnost. Je určen učitelům ZŠ, SŠ, VOŠ, studentům doktorského studia.


Účastníci si osvojí metody aktivního učení pro práci s psanými texty, ale i s vizuálními sděleními (např. plakáty). Vyzkoušejí si a prožijí modelové lekce v pozici žáků a následně je analyzují z pohledu pedagoga. Kurz pomáhá uchopit průřezové téma Výchova k myšlení v evropských a globálních souvislostech.

Více informací u Kristýny Hrubanové  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , tel.777 110 434.

Orientační obsah a cíle kurzu Kritické myšlení a globální témata najdete přehledně v pdf zde.

Kurz bude probíhat v období podzim 2013 - jaro 2014  v Brně. První podzimní termíny: 18.11.,16.12.

Cena: 5200 Kč  (cena zahrnuje příručky KM, materiály a občerstvení)
Registrace:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 

v10 let NaZemi

Informační servis NaZemi

Chcete dostávat informace o našich akcích a aktuálním dění? 

Zajímají Vás informace o činnosti a nabídce Centra globálního rozvojového vzdělávání NaZemi?

grv 300x100
stante-se-clenem-klubu-nazemi

Sledujte nás