Warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web5/web/administrator/components/com_sh404sef/sh404sef.class.php on line 410 Warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web5/web/administrator/components/com_sh404sef/sh404sef.class.php on line 410 Hledáme školy v okolí Brna do druhého ročníku projektu Global Storylines – výuka příběhem - NaZemi
 • Už 11 let hájíme důstojné pracovní podmínky ve světě

  Letos je to už 11 let, co prosazujeme globální rozvojové vzdělávání do škol, zasazujeme se o odpovědnost firem v oblasti jejich dodavatelského řetězce a propagujeme fair trade jako účinnou podporu chudým pěstitelům a řemeslníkům ze zemí globálního Jihu.

 • NaZemi má vlastní kávu Fair Café

  Fair Café je prvotřídní směsí kvalitních káv, které pochází od fairtradových družstev drobných pěstitelů z Guatemaly, jižního Mexika a Konga.

 • Fairtradový obchod NaZemi

  V našem obchodě na Pekařské 22 v Brně nebo v e-shopu obchod.nazemi.cz můžete zakoupit produkty vyrobené podle pravidel systému fair trade. Provoz obchodu zajišťují dobrovolníci.

 • Za jakou cenu?

  Za jakých podmínek vzniklo vaše tričko nebo panenka pro vaše dítě? Jak nevinným ovocem je například banán?

 • Globální rozvojové vzdělávání

  Rozvíjíme vzdělávání, které přispívá k pochopení souvislostí mezi vlastním životem a životem lidí v jiných částech světa. Pomáháme pedagogům zapojovat globální témata do výuky.

Warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web5/web/components/com_k2/models/item.php on line 596
středa, 11 prosinec 2013 17:11

Hledáme školy v okolí Brna do druhého ročníku projektu Global Storylines – výuka příběhem

Máte-li zájem experimentovat s metodami, přemýšlíte jak své žáky vést k aktivnímu přístupu k řešení problémů, spolupráci, solidaritě a empatii s druhými a zajímáte se o globální témata, zveme vás ke spolupráci na projektu Global Storylines: participativní výuka globálních témat na 1. stupni ZŠ.

Jak práce se storylines vypadá:
 • Žáci i učitelé jsou vtaženi do příběhu, který se stává osou výuky po dobu dvou až tří měsíců a nabízí příležitost pro širokou škálu vzdělávacích činností v různých předmětech. 
 • Příběh vytváří bezpečné prostředí pro zkoumání náročných témat.
 • Příběh otvírá prostor pro participaci buduje zodpovědnost žáků za dění kolem nich i ve světě.
 • Přístup storylines rozvíjí kritické myšlení umožňující informovaná rozhodnutí.

Zapojení obnáší účast na třech přípravných seminářích v průběhu jara 2014 a během podzimu práci s příběhem, který tvoří osu výuky, a tři odpolední setkání s ostatními učiteli.

Přihlášky přijímáme do 10. ledna 2014 na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


Poslechněte si
krátkou reportáž ČRo Brno ze ZŠ Ostopovice, kde Global Storylines při práci se žáky využívají.

Děti v rolích se změní, každá situace nabyde vážnosti, snaží se jednat jako dospělí, změní slovník, jsou důležití lidi z Bodlákova, kteří se snaží vyřešit problém. Normálně si skáčou do řeči, ale když přijdu jako radní, tak na jednání jsou schopni to víc dodržovat. Je fajn, že ten projekt je napsaný, že si tam můžu hledat svoje věci a je to uzpůsobitelné různým věkovým kategoriím.”

Martina Garycová, učitelka na ZŠ a MŠ, Ivanovice-Řeznovice


O zkušenostech z prvního ročníku se dočtete na webu zapojených škol:

Více informací na webu NaZemi nebo na telefonu +420 739 283 848.


10 let NaZemi

Informační servis NaZemi

Chcete dostávat informace o našich akcích a aktuálním dění? 

Zajímají Vás informace o činnosti a nabídce Centra globálního rozvojového vzdělávání NaZemi?

grv 300x100
stante-se-clenem-klubu-nazemi

Sledujte nás