Warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web5/web/administrator/components/com_sh404sef/sh404sef.class.php on line 410 Warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web5/web/administrator/components/com_sh404sef/sh404sef.class.php on line 410 Z historie NaZemi - NaZemi
Warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web5/web/components/com_k2/models/item.php on line 596

Z historie NaZemi


2003 – Několik nadšenců zakládá občanské sdružení s názvem Společnost pro fair trade a rozvojové vzdělávání s cílem rozšířit myšlenku fair trade v ČR. Od počátku působíme v rámci národních i evropských struktur, spolupracujeme i s celou řadou organizací působících přímo v rozvojových zemích.

2004Vznikají obchody NaZemi s cílem nabídnout tehdy ještě nedostupné fairtradové zboží. Činnost organizace je v prvních letech rozvíjena pouze díky práci dobrovolníků a členů.

2005 – Máme prvního zaměstnance! Realizujeme první semináře pro učitele o multikulturní výchově pro nejmenší a globálních tématech ve výuce angličtiny.

2007 – Vytvořili jsme první vzdělávací programy z cyklu Svět v nákupním košíku a začínáme je učit na základních a středních školách.

2009 – Daří se nám uspět v několika velkých projektech podpořených Evropskou komisí a Českou rozvojovou agenturou. Krystalizují základní tři témata naší činnosti – fair trade, globální rozvojové vzdělávaní a odpovědnost firem.

2010 – Máme dvacet zaměstnanců a více jak sto dobrovolníků po celé republice podporujících naši činnost.

2011 – Přejmenovali jsme se. Nový název, NaZemi – společnost pro fair trade, jsme zvolili s cílem lépe vystihnout povahu současné činnosti. Od roku 2012 jsme označení zkrátili na NaZemi. Pražský a brněnský obchod jsme přestěhovali do atraktivnějších prostor a rozšířili jejich otevírací dobu. Provoz obchodů je stejně jako na počátku zajišťován pomocí dobrovolníků.

Informační servis NaZemi

Chcete dostávat informace o našich akcích a aktuálním dění? 

Zajímají Vás informace o činnosti a nabídce Centra globálního rozvojového vzdělávání NaZemi?

stante-se-clenem-klubu-nazemi

Sledujte nás