Warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web5/web/administrator/components/com_sh404sef/sh404sef.class.php on line 410 Warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web5/web/administrator/components/com_sh404sef/sh404sef.class.php on line 410 Kdo jsme - NaZemi
Warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web5/web/components/com_k2/models/item.php on line 596

Jsme nevládní nezisková organizace NaZemi.

 

Jsme přesvědčeni o tom, že každý člověk na Zemi má právo žít a pracovat v důstojných podmínkách. Zaměřujeme se na propojenost našeho spotřebního chování s problémy v rozvojových zemích a motivujeme jednotlivce, firmy i státy přijmout za tyto problémy odpovědnost.

 

  • Prosazujeme odpovědnost firem, protože firmy mají možnost ovlivnit pracovní podmínky tak, aby lidé v rozvojových zemích mohli žít a pracovat v důstojných podmínkách.
  • Podporujeme fair trade a umožňujeme tím pěstitelům, řemeslníkům a zaměstnancům v tzv. rozvojových zemích zlepšovat jejich životní podmínky. Prostřednictvím fair trade i přímého kontaktu s pěstiteli a výrobci motivujeme českou veřejnost k odpovědnému přístupu k vlastní spotřebě.
  • Propagujeme globální rozvojové vzdělávání přispívající k pochopení souvislostí mezi vlastním životem a životem lidí v jiných částech světa. Pomocí vzdělávacích materiálů, programů pro žáky a seminářů pro učitele prosazujeme globální rozvojové vzdělávání do škol i mimo ně.

 

Organizace byla založena v roce 2003 a v prvních letech rozvíjena pouze díky práci dobrovolníků a členů. Jejich role je v chodu sdružení, vedle práce zaměstnanců a zaměstnankyň, stále velmi významná. Nepracujeme sami, působíme v rámci národních i evropských struktur. Fungujeme jako občanské sdružení a naše činnost je financována z národních a mezinárodních grantů, z prostředků soukromých a firemních dárců a z výnosů vlastní činnosti, zejména z provozu specializovaných fairtradových obchodů.

Informační servis NaZemi

Chcete dostávat informace o našich akcích a aktuálním dění? 

Zajímají Vás informace o činnosti a nabídce Centra globálního rozvojového vzdělávání NaZemi?

stante-se-clenem-klubu-nazemi

Sledujte nás