Warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web5/web/administrator/components/com_sh404sef/sh404sef.class.php on line 410 Warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web5/web/administrator/components/com_sh404sef/sh404sef.class.php on line 410 Naše úspěchy - NaZemi
Warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web5/web/components/com_k2/models/item.php on line 596

Naše úspěchy

IMG 2386

Odpovědnost firem

Otevřeli jsme téma společenské odpovědnosti nadnárodních i českých firem v České republice.
Zveřejnili jsme unikátní výzkumy, které dokazují porušování lidských a pracovních práv při výrobě hraček či oděvů. ... více

Pro české spotřebitele jsme připravili přehlednou zprávu o odpovědnosti outdoorových firem. ...více

V naší unikátní kampani Máme hlas více než 2000 spotřebitelů vyjádřilo, že chtějí po firmách odpovědné podnikání. www.budkanazemi.cz.

Jsme respektovanými partnery mnoha organizací z Evropy (např. Clean Clothes Campaign, ECCJ, Amnesty International) i ze zemí globálního Jihu – Indonésie, Čína, Vietnam, Kambodža.

Fair trade

Úspěšně koordinujeme celorepublikový happening Férová snídaně ve vašem městě (www.ferovasnidane.cz), v roce 2011 se takto oslav Světového dne pro fair trade zúčastnilo ve 41 městech 2500 lidí, kteří snídali fairtradové a lokální výrobky na veřejném místě. V roce 2012 se férová snídaně pořádala již na 56 městech republiky a i přes déšť snídalo 1800 lidí. 

První dvě města ve střední a východní Evropě (Vsetín, Litoměřice) oficiálně podporují fair trade a získala status Fairtradového města (www.fairtradovamesta.cz). Do kampaně se nyní aktivně zapojují desítky veřejných institucí.

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR jako první zadavatel v naší zemi požadovalo fairtradové produkty ve vypsané veřejné zakázce. V zadávací dokumentaci využili našich doporučení začlenění fairtradových požadavků.

Jsme zapojeni do mezinárodních struktur, jako je EUROBAN, Světové banánové fórum, latinskoamerické odbory atd.

Centrum globálního rozvojového vzdělávání

  • Úspěšně spolupracujeme v rámci rozmanitých struktur:

Jsme členy vzdělávací pracovní skupiny FoRS a Stálé konference asociací ve vzdělávání www.skav.cz. Stali jsme se vedoucí organizací evropského vzdělávacího projektu The World in the Shopping Cart, který je založen na úzké vzájemné spolupráci a výměně zkušeností. Jsme respektovanými iniciátory kulatých stolů brněnských vzdělávacích organizací.

  • Kvalita naší vzdělávací činnosti a materiálů dochází uznání u nás i v zahraničí:

Na základě evaluace EC Development Education and Awairness Raising vedené odborníky na GRV byl náš projekt The World in the Shopping Cart vybrán jako ukázkový příklad projektu. V roce 2010 jsme získali ocenění Britské rady za publikaci Global Issues in the ELT Classroom pro učitele anglického jazyka v kategorii Cambridge ESOL International Award for Innovation. Výukový program Hořká chuť čokolády se dostal na první místo v hodnocení kvality na Veletrhu ekologických výukových programů Pavučina v roce 2008.

Vytvořili jsme v České republice unikátní výstavu interaktivních objektů Supermakret SVĚT pro školy....vice

Média


NaZemi je vyhledávaným a respektovaným zdrojem informací o pracovních podmínkách lidí v rozvojových zemích a o fair trade.

Témata NaZemi se po našich tiskových konferencích, při zveřejnění studií či tiskových zpráv se pravidelně stávají předmětem mediálních výstupů předních českých médií (Aktuálně.cz, Hospodářské noviny, Český rozhlas, Česká televize, idnes.cz atd.). Více v sekci Napsali o nás

Systematická a expertní spolupráce NaZemi se zpravodajskými, odbornými a názorovými médii pomáhá zvyšovat zájem českých novinářů o témata podmínek lidí v rozvojovém světě; česká média se stávají vůči těmto tématům otevřenější a pokládají je za důležitá.

Informační servis NaZemi

Chcete dostávat informace o našich akcích a aktuálním dění? 

Zajímají Vás informace o činnosti a nabídce Centra globálního rozvojového vzdělávání NaZemi?

stante-se-clenem-klubu-nazemi

Sledujte nás