Warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web5/web/administrator/components/com_sh404sef/sh404sef.class.php on line 410 Warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web5/web/administrator/components/com_sh404sef/sh404sef.class.php on line 410 Iniciativa radí, jak můžete ve firmě ovlivnit dodržování lidských práv i vy - NaZemi
Warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web5/web/components/com_k2/models/item.php on line 596
pátek, 22 listopad 2013 13:45

Iniciativa radí, jak můžete ve firmě ovlivnit dodržování lidských práv i vy

Co se stane, když se oděvní firma rozhodne změnit na poslední chvíli svoji zakázku a v továrně, která pro tuto firmu šije, musí narychlo měnit například barvu riflí? Jak zabezpečit, aby byl negativní dopad na dělníky a dělnice v továrně co nejmenší? Aktivní můžeme být nejen jako spotřebitelé, ale také jako zaměstnanci nebo zaměstnankyně. K tomu nás pobízí nová iniciativa Wellmade.
Iniciativa je určená pro pracovníky a pracovnice oděvních firem a ukazuje, jak každý zaměstnanec, ať už prodavač/ka, designér/ka nebo třeba manažer/ka logistiky mohou ovlivnit dodržování lidských práv v dodavatelském řetězci svého zaměstnavatele.

Wellmade nabízí možnosti jak zlepšovat firemní praxi na každé pracovní pozici, což ilustruje na konkrétních ukázkových případech. Nabízí také množství informací a návodů pro etičtější obchodní praxi. Zároveň Wellmade pořádá praktické otevřené semináře na zásadních evropských oděvních veletrzích, které navštěvují klíčoví zaměstnanci oděvních firem.

Iniciativa odstartovala v létě 2013. Podílejí se na ní: Fair Wear Foundation, Christliche Initiative Romero, SOMO, Ethical Trading Initiative a Chrestelijk Nationaal Vakverbond.

Více informací najdete na: http://www.wellmade.org.


Informační servis NaZemi

Chcete dostávat informace o našich akcích a aktuálním dění? 

Zajímají Vás informace o činnosti a nabídce Centra globálního rozvojového vzdělávání NaZemi?

grv 300x100
stante-se-clenem-klubu-nazemi

Sledujte nás