Warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web5/web/administrator/components/com_sh404sef/sh404sef.class.php on line 410 Warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web5/web/administrator/components/com_sh404sef/sh404sef.class.php on line 410 Leden v Centru Syřiště - NaZemi
 • Už 11 let hájíme důstojné pracovní podmínky ve světě

  Letos je to už 11 let, co prosazujeme globální rozvojové vzdělávání do škol, zasazujeme se o odpovědnost firem v oblasti jejich dodavatelského řetězce a propagujeme fair trade jako účinnou podporu chudým pěstitelům a řemeslníkům ze zemí globálního Jihu.

 • NaZemi má vlastní kávu Fair Café

  Fair Café je prvotřídní směsí kvalitních káv, které pochází od fairtradových družstev drobných pěstitelů z Guatemaly, jižního Mexika a Konga.

 • Fairtradový obchod NaZemi

  V našem obchodě na Pekařské 22 v Brně nebo v e-shopu obchod.nazemi.cz můžete zakoupit produkty vyrobené podle pravidel systému fair trade. Provoz obchodu zajišťují dobrovolníci.

 • Za jakou cenu?

  Za jakých podmínek vzniklo vaše tričko nebo panenka pro vaše dítě? Jak nevinným ovocem je například banán?

 • Globální rozvojové vzdělávání

  Rozvíjíme vzdělávání, které přispívá k pochopení souvislostí mezi vlastním životem a životem lidí v jiných částech světa. Pomáháme pedagogům zapojovat globální témata do výuky.

Warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web5/web/components/com_k2/models/item.php on line 596
pátek, 10 leden 2014 00:00

Leden v Centru Syřiště

Centrum Syřiště, místo setkávání dobrovolníků a aktivních jedinců, kteří se chtějí bavit o aktuálních společenských otázkách a zároveň aktivně trávit svůj volný čas, vás zve v lednu na tyto akce.

15. 1. 19.30 Plánování Komunitní zahrady v pytli

Chcete si vypěstovat zeleninu, ale nevlastníte žádný pozemek? Chtěli byste se zapojit do projektu, který využívá na první pohled neúrodnou městskou krajinu ke společnému pěstování a následnému sklízení ovoce?
Komunitní zahrada v pytli nabízí tyto možnosti a propojuje lidi nejen se zájmem o městské zahradničení. Jste srdečně zváni na lednovou schůzku, na které se bude plánovat další rok komunitní zahrady.   

22. 1. 19.30 Promítání dokumentu Pevnost

Dvacet let po rozpadu Sovětského svazu na jeho bývalém území stále existuje stát, jehož existenci téměř nikdo neuznává. Stát o 500.000 obyvatelích různých národností, kteří musí mít tři až čtyři různé pasy. Stát, kterému donedávna vládl prezident Smirnov v saku s ustřiženými rukávy.
Dokument Kláry Tasovské a Lukáše Kokeše o tajemném Podněstří ukazuje jak poetický příběh člověka a jeho vztahu ke svobodě, tak dramatické okamžiky z této podivuhodné země. Film mimo jiné získal v roce 2012 Hlavní cenu pro nejlepší český dokument na MFDF v Jihlavě.

27. 1. 19.30 Beseda o knize Poor Economics

Jak je možné, že si lidé v Maroku kupují televize, i když nemají, co jíst? Proč v Indii nefunguje pojištění dobytka? Je pravda, že vysoká porodnost v subsaharské Africe zabraňuje tamějším lidem vymanit se z chudoby? Autoři knihy Abhijit V. Banerjee a Esther Duflo více než 15 let spolupracovali s chudými obyvateli zemí globálního Jihu. Díky usilovné terénní praxi se jim podařilo proniknout do podstaty řady problémů, které stojí za chudobou současného světa.
Prostřednictvím kritické reflexe této knihy se pokusíme shrnout hlavní výsledky jejich vědecké činnosti, odkrýt klíčové překážky udržující chudobu v zemích globálního Jihu a demystifikovat některé skutečnosti, které jsou pokládány za příčiny chudoby ve světě a které ovlivňují současná řešení tohoto globálního problému.

29. 1. 19.30 Tematický večer s Al-Jazeerou – Středoafrická republika

Na konci ledna se prostřednictvím dokumentů Al-Jazeery podíváme na aktuální situaci v „neklidném srdci Afriky“. Ve Středoafrické republice panuje bezvládí, země stojí dle vyjádření médií dokonce na pokraji genocidy…

V únoru se můžete těšit na:

 • Ozvěny festivalu NAIFF – promítání dokumentů o domorodých lidech
 • Přednášku o nepodmíněném základním příjmu
 • Promítání filmu Post Tenebras Lux a dalších

Kde nás najdete: NaZemi, Kounicova 42, Brno

Vstuo na akce je zdarma.

Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
https://www.facebook.com/centrumsyriste


10 let NaZemi

Informační servis NaZemi

Chcete dostávat informace o našich akcích a aktuálním dění? 

Zajímají Vás informace o činnosti a nabídce Centra globálního rozvojového vzdělávání NaZemi?

grv 300x100
stante-se-clenem-klubu-nazemi

Sledujte nás