Warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web5/web/administrator/components/com_sh404sef/sh404sef.class.php on line 410 Warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web5/web/administrator/components/com_sh404sef/sh404sef.class.php on line 410 Fair Café - NaZemi
Warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web5/web/components/com_k2/models/item.php on line 596

Fair Café

faircafe hlavicka

NaZemi má vlastní kávu

Od září 2012 si můžete vychutnat naši vlastní fairtradovou kávu. K dostání je pod označením Fair Café. Jedná se o zrnkovou směs speciálně určenou pro přípravu espressa. Zakoupením kávy podpoříte naše úsilí o to, aby se lidé v zemích Afriky, Asie a Latinské Ameriky mohli vlastními silami uživit za důstojných podmínek.

Fair Café Classic Espresso

ismam4

Fair Café je naše na míru šitá prvotřídní směs kvalitní arabiky (70 %) z Guatemaly a jižního Mexika a robusty z Tanzánie. Káva se vyznačuje plnou a vyváženou chutí se středně vysokou kyselostí. Partnerská pražírna Mocca d´Or z nizozemského Zwolle dbá na středně silné pražení, které kávě dává lahodné aroma. Káva pochází od družstev drobných pěstitelů a je označena certifikační známkou FairtradeKáva je balena v ochranné atmosféře a distribuována v 1kg balení. 

"Kávu jsme koštovali a dost nám to vaše nový kafe chutnalo!" - majitelka brněnské kavárny.

"Fair Café má vynikající aroma, ovocnou chuť a průměrnou kyselost. Nabízí kompletní zážitek z kávy, který musíte vyzkoušet."
- vedoucí oddělení jakosti pražírny Mocca d´Or.

Fair trade je pro nás standard

ismam2

Fair trade pěstitelům zaručuje mimo jiné férové obchodní podmínky, dodržování lidských a pracovních práv, šetrnost k životnímu prostředí nebo vyplácení tzv. sociálního příplatku, který je investován do projektů místního rozvoje. Mezi základní principy fair trade patří:

  • výkupní cena odpovídající nákladům udržitelné produkce a důstojného živobytí
  • možnost využití předfinancování
  • dlouhodobé obchodní vztahy
  • dodržování úmluv Mezinárodní organizace práce (ILO)
  • zákaz nucené a dětské práce
  • dlouhodobý udržitelný rozvoj místních komunit
  • kontrolované využívání pesticidů a dalších agrochemikálií
  • šetrnější přístup k využívání přírodních zdrojů

Zisky z prodeje podpoří důstojné pracovní podmínky ve světě

Zakoupením kávy Fair Café pomůžete financovat aktivity NaZemi. Usilujeme o to, aby se lidé v zemích Afriky, Asie a Latinské Ameriky mohli vlastními silami uživit za důstojných podmínek.

Prosazujeme globální rozvojové vzdělávání do škol i mimo ně, zasazujeme se o zodpovědnost firem za jejich dodavatelský řetězec a propagujeme fair trade jako účinnou podporu pěstitelům a řemeslníkům v zemích globálního Jihu. Děláme to s nadšením a úspěšně!

Fair Café pro vás - pro firmy i jednotlivce


  • fair cafe logoFirmy: Také ve vaší společnosti si můžete vychutnávat lahodnou chuť kávy Fair Café s pocitem společensky odpovědné spotřebitelské volby. Distribuci kávy do firem zajišťujeme v Brně za pomoci dobrovolníků zdarma. V případě zájmu kontaktujte Stanislava Komínka (774 737 176, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ).
  • Jednotlivci: Kávu Fair Café můžete samozřejmě zakoupit také v našich obchodech NaZemi nebo si ji objednat v našem e-shopu

 

ismam1

  obr. Pěstitel kávy Artemio Solis Morales z fairtradového družstva na jihu Mexika

Informační servis NaZemi

Chcete dostávat informace o našich akcích a aktuálním dění? 

Zajímají Vás informace o činnosti a nabídce Centra globálního rozvojového vzdělávání NaZemi?

stante-se-clenem-klubu-nazemi

Sledujte nás