Warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web5/web/administrator/components/com_sh404sef/sh404sef.class.php on line 410 Warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web5/web/administrator/components/com_sh404sef/sh404sef.class.php on line 410 Novinky - NaZemi
 • Už 11 let hájíme důstojné pracovní podmínky ve světě

  Letos je to už 11 let, co prosazujeme globální rozvojové vzdělávání do škol, zasazujeme se o odpovědnost firem v oblasti jejich dodavatelského řetězce a propagujeme fair trade jako účinnou podporu chudým pěstitelům a řemeslníkům ze zemí globálního Jihu.

 • NaZemi má vlastní kávu Fair Café

  Fair Café je prvotřídní směsí kvalitních káv, které pochází od fairtradových družstev drobných pěstitelů z Guatemaly, jižního Mexika a Konga.

 • Fairtradový obchod NaZemi

  V našem obchodě na Pekařské 22 v Brně nebo v e-shopu obchod.nazemi.cz můžete zakoupit produkty vyrobené podle pravidel systému fair trade. Provoz obchodu zajišťují dobrovolníci.

 • Za jakou cenu?

  Za jakých podmínek vzniklo vaše tričko nebo panenka pro vaše dítě? Jak nevinným ovocem je například banán?

 • Globální rozvojové vzdělávání

  Rozvíjíme vzdělávání, které přispívá k pochopení souvislostí mezi vlastním životem a životem lidí v jiných částech světa. Pomáháme pedagogům zapojovat globální témata do výuky.

Warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web5/web/components/com_k2/views/itemlist/view.html.php on line 107 Warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web5/web/components/com_k2/models/item.php on line 596 Warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web5/web/components/com_k2/models/item.php on line 596 Warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web5/web/components/com_k2/models/item.php on line 596 Warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web5/web/components/com_k2/models/item.php on line 596 Warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web5/web/components/com_k2/models/item.php on line 596 Warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web5/web/components/com_k2/models/item.php on line 596 Warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web5/web/components/com_k2/models/item.php on line 596 Warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web5/web/components/com_k2/models/item.php on line 596 Warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web5/web/components/com_k2/models/item.php on line 596 Warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web5/web/components/com_k2/models/item.php on line 596

Novinky

Výstava fotografií amerického fotožurnalisty Willa Baxtera s názvem Musím být trpělivá... bude probíhat až do konce února v brněnské kavárně Mezzanine na Údolní 15.
Zhruba 60 dělnic omdlelo 24. ledna 2012 v oděvní továrně King First Industrial v kambodžském mestě Phnom Penh. Dělnice byly převezeny do nedaleké nemocnice. Továrna vyrábí zboží zejména pro americké značky, jako je Wal-Mart, Reebok, Urban Outfitters, Simply Vera nebo Abercrombie & Fitch.
O tom, jak se provádějí výzkumy v čínských továrnách, jak se liší továrny na outdoorové oblečení od těch ostatních a o tom, jak lze napracovat 300 hodin měsíčně přesčas, jsme si povídali s May Wong, aktivistkou hongkongské nevládní organizace Globalization Monitor. May Wong nás navštívila v prosinci 2011…
pátek, 23 prosinec 2011 02:05

PF 2012

Vyjádření Asociace pro fair trade ČR ke kauze údajného zneužívání dětské práce na fairtradových plantážích (článek článku „Bavlna sklizená dětskými otroky slouží k výrobě luxusního prádla,“ www.novinky.cz, 22. 12. 2011)
Budce NaZemi se podařilo během čtyř měsíců nasbírat hlasy 2118 lidí, kteří tak dali jasně najevo, že je zajímá kdo a za jakých podmínek vyrábí zboží naší každodenní spotřeby.
pondělí, 21 listopad 2011 02:05

Hraj za férové pracovní podmínky!

Připravili jsme pro vás novou hru, u které se nejenom pobavíte, ale hlavně můžete projevit svůj názor na porušovaní lidských práv v dodavatelských řetězcích (nejen) outdoorových firem.
Stanley Maniragaba - ředitel fairtradového družstva v Ugandě - zavítal do České republiky. Pokud se s ním chcete setkat, podívejte se na jeho program!
Masarykova ZŠ Litoměřice splnila podmínky mezinárodní kampaně a stala se pvní Fairtradovou školou v České republice. Přístupová kritéria splnila také Střední a Jazyková škola s právem státní zkoušky Volyně a stala se tak první Fairtradovou střední školou u nás. Podívejte se na předávání certifikátů!
Supermarkety jsou nejvlivnějšími hráči v dodavatelském řetězci tropického ovoce. I díky tomu, že zneužívají svou sílu a dodavatelům ovoce platí neúnosně nízké ceny, vykazují obrovské zisky. Podepište naši petici a pomozte nám získat 10 000 podpisů!

10 let NaZemi

Informační servis NaZemi

Chcete dostávat informace o našich akcích a aktuálním dění? 

Zajímají Vás informace o činnosti a nabídce Centra globálního rozvojového vzdělávání NaZemi?

grv 300x100
stante-se-clenem-klubu-nazemi

Sledujte nás