Warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web5/web/administrator/components/com_sh404sef/sh404sef.class.php on line 410 Warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web5/web/administrator/components/com_sh404sef/sh404sef.class.php on line 410 Novinky - NaZemi
 • Už 11 let hájíme důstojné pracovní podmínky ve světě

  Letos je to už 11 let, co prosazujeme globální rozvojové vzdělávání do škol, zasazujeme se o odpovědnost firem v oblasti jejich dodavatelského řetězce a propagujeme fair trade jako účinnou podporu chudým pěstitelům a řemeslníkům ze zemí globálního Jihu.

 • NaZemi má vlastní kávu Fair Café

  Fair Café je prvotřídní směsí kvalitních káv, které pochází od fairtradových družstev drobných pěstitelů z Guatemaly, jižního Mexika a Konga.

 • Fairtradový obchod NaZemi

  V našem obchodě na Pekařské 22 v Brně nebo v e-shopu obchod.nazemi.cz můžete zakoupit produkty vyrobené podle pravidel systému fair trade. Provoz obchodu zajišťují dobrovolníci.

 • Za jakou cenu?

  Za jakých podmínek vzniklo vaše tričko nebo panenka pro vaše dítě? Jak nevinným ovocem je například banán?

 • Globální rozvojové vzdělávání

  Rozvíjíme vzdělávání, které přispívá k pochopení souvislostí mezi vlastním životem a životem lidí v jiných částech světa. Pomáháme pedagogům zapojovat globální témata do výuky.

Warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web5/web/components/com_k2/views/itemlist/view.html.php on line 107 Warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web5/web/components/com_k2/models/item.php on line 596 Warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web5/web/components/com_k2/models/item.php on line 596 Warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web5/web/components/com_k2/models/item.php on line 596 Warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web5/web/components/com_k2/models/item.php on line 596 Warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web5/web/components/com_k2/models/item.php on line 596 Warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web5/web/components/com_k2/models/item.php on line 596 Warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web5/web/components/com_k2/models/item.php on line 596 Warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web5/web/components/com_k2/models/item.php on line 596

Novinky

Miluji čokoládu! Její křupnutí při zlomení a jemnou chuť rozplývající se hmoty na jazyku. Čokoláda má ale i svou temnou stranu. Již více než 10 let je při produkci kakaa v západní Africe využívána dětská práce a organizované gangy zde děti pro otrockou práci dokonce…
Evropský parlament na podzim 2011 přijal drtivou většinou hlasů Usnesení o modernizaci veřejných zakázek a potvrdil stanovisko Evropského soudního dvora, že veřejní zadavatelé mohou mezi požadavky přidávat také podmínky, za jakých byly produkty vyrobeny.
V říjnu 2011 Úřad práce ve Spojených státech amerických zveřejnil výzkum o využívání dětské a nucené práce ve světě. Tento poměrně rozsáhlý dokument mapuje nejen země, v nichž je používání dětské a nucené práce běžné, ale upozorňuje i na konkrétní produkty, které vyrábí děti či…
Na pěti stanovištích s interaktivními předměty a panely účastníci doslova zváží své oblečení, rozeberou mobil v nadživotní velikosti, zaplatí za čokoládu pěstiteli kakaovníku a sledují, kde se peníze po cestě k němu ztrácejí.
Známka Fairtrade je světově nejznámějším označením pro etický původ produktů. Vyplývá to z nedávného průzkumu provedeného společností GlobeScan je. Fair Trade USA přesto k 31. 12. 2011 tento systém opouští.
úterý, 16 srpen 2011 04:58

Degustace kávy v Cenfrocafé

Jsme v horském městečku Jaen na severu Peru a místností voní čerstvě pomletá káva. Kolem nás kmitají dva tmavovlasí muži v zástěrách s logem Cenfrocafé. Jsou to profesionální degustátoři a nechají nás nahlédnout do tajů svého řemesla.
Publikace „4 kroky k odpovědnosti“ s podtitulem „Co mohou firmy podniknout pro zajištění důstojných podmínek při výrobě jejich zboží?“ vydávaná společností NaZemi je první svého druhu v českém prostředí. Nabízí konkrétní přehled kroků, které firmám pomohou vyhodnotit, zavést a kontrolovat dodržování pracovních standardů ve svých dodavatelských…
Město Vsetín má zatím nejblíže k získání statusu Fairtradové město - už několik let využívá na akcích fairtradové produkty, pořádá akce na podporu fair trade, spolupracují tam organizace (škola a ekoporadna) a založili také řídicí skupinu (5 členů včetně starostky). 
Strana 11 z 11

10 let NaZemi

Informační servis NaZemi

Chcete dostávat informace o našich akcích a aktuálním dění? 

Zajímají Vás informace o činnosti a nabídce Centra globálního rozvojového vzdělávání NaZemi?

grv 300x100
stante-se-clenem-klubu-nazemi

Sledujte nás