Warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web5/web/administrator/components/com_sh404sef/sh404sef.class.php on line 410 Warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web5/web/administrator/components/com_sh404sef/sh404sef.class.php on line 410 Novinky - NaZemi
 • Už 11 let hájíme důstojné pracovní podmínky ve světě

  Letos je to už 11 let, co prosazujeme globální rozvojové vzdělávání do škol, zasazujeme se o odpovědnost firem v oblasti jejich dodavatelského řetězce a propagujeme fair trade jako účinnou podporu chudým pěstitelům a řemeslníkům ze zemí globálního Jihu.

 • NaZemi má vlastní kávu Fair Café

  Fair Café je prvotřídní směsí kvalitních káv, které pochází od fairtradových družstev drobných pěstitelů z Guatemaly, jižního Mexika a Konga.

 • Fairtradový obchod NaZemi

  V našem obchodě na Pekařské 22 v Brně nebo v e-shopu obchod.nazemi.cz můžete zakoupit produkty vyrobené podle pravidel systému fair trade. Provoz obchodu zajišťují dobrovolníci.

 • Za jakou cenu?

  Za jakých podmínek vzniklo vaše tričko nebo panenka pro vaše dítě? Jak nevinným ovocem je například banán?

 • Globální rozvojové vzdělávání

  Rozvíjíme vzdělávání, které přispívá k pochopení souvislostí mezi vlastním životem a životem lidí v jiných částech světa. Pomáháme pedagogům zapojovat globální témata do výuky.

Warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web5/web/components/com_k2/views/itemlist/view.html.php on line 107 Warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web5/web/components/com_k2/models/item.php on line 596 Warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web5/web/components/com_k2/models/item.php on line 596 Warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web5/web/components/com_k2/models/item.php on line 596 Warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web5/web/components/com_k2/models/item.php on line 596 Warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web5/web/components/com_k2/models/item.php on line 596 Warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web5/web/components/com_k2/models/item.php on line 596 Warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web5/web/components/com_k2/models/item.php on line 596 Warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web5/web/components/com_k2/models/item.php on line 596 Warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web5/web/components/com_k2/models/item.php on line 596 Warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web5/web/components/com_k2/models/item.php on line 596

Novinky

Organizace Fair Labor Association (FLA) provedla na žádost společnosti Apple sociální audit ve třech čínských výrobních továrnách Foxconnu (dodavatel Applu). Výsledky zveřejněné na konci března v mnohém potvrzují kritiku nevládních organizací, které dlouhodobě poukazovaly na nepřijatelnost pracovních podmínek ve Foxconnu. Apple i Foxconn deklarovaly, že…
V únoru jsme vás vyzvali k apelu na firmu LPP, která vlastní značky Reserved, Cropp, House, Mohito a Promostars. Změnilo se něco?
čtvrtek, 05 duben 2012 15:18

Měnící se role lídrů byznysu

Bývalý top manažer společnosti Marks and Spencer, Stuart Role, který stál u zrodu programu Plan A(1) a odpovídal za jeho implementaci, se nedávno na stránkách britského deníku Guardian podělil o svoje názory k tématu udržitelného rozvoje, přičemž poukázal na měnící se roli manažerů a jejich…
Chcete spolupracovat se školami ze vzdálených koutů světa? Partnerství škol přináší mnoho příležitostí k obohacení ale také i úskalí, o kterých se bude v semináři diskutovat.
Německá organizace Transfair, národní zástupce Fairtrade International, udělila druhé místo při vyhlašování cen Fairtrade Awards 2012 diskontnímu řetězci Lidl. Jak se ale k tomuto ocenění staví ostatní?
Rádi bychom tímto poděkovali všem příznivcům a sympatizantům, kteří podpořili naši kampaň a apelovali s námi na hračkářské firmy a Mezinárodní svaz hračkářského průmyslu (ICTI), aby podnikly konkrétní kroky ke zlepšení pracovních podmínek lidí vyrábějících hračky v čínských továrnách.
Džínsy známých značek jako H & M, Levi´s, Lee, Diesel, Esprit, Zara či C&A, které běžně kupují i čeští spotřebitelé, jsou stále bělené metodou pískování. Ta se používá k dosažení módního obnošeného vzhledu džín. Děje se tak navzdory tomu, že většina známých značek se v…
Zveme středoškolské studenty se zájmem o novinářskou práci na jednodenní workshop „Nové trendy v médiích: nástroje online žurnalistiky“. Společnost NaZemi tento workshop připravila ve spolupráci s Katedrou mediálních studií a žurnalistiky Masarykovy univerzity Brno.  Workshop je zcela zdarma, hradíme i cestovné.
Zajímá české outdoorové firmy, za jakých podmínek vzniká jimi prodávané outdoorové oblečení? A dozví se něco o těchto podmínkách český zákazník? To jsou otázky, na které hledal odpověď právě zveřejněný výzkum(1) společnosti NaZemi. V českém prostředí se jedná o vůbec první systematický výzkum svého druhu…
pondělí, 19 březen 2012 16:27

Běželi jsme za Fairtrade!

V pátek 16. března proběhl happening "Běžím za Fairtrade". Běhu ve fairtradovém spodním prádle po pražském Václavském náměstí se zúčastnilo 27 běžkyň a běžců. Všichni jsme si tuto akci náležitě užili :-)

10 let NaZemi

Informační servis NaZemi

Chcete dostávat informace o našich akcích a aktuálním dění? 

Zajímají Vás informace o činnosti a nabídce Centra globálního rozvojového vzdělávání NaZemi?

grv 300x100
stante-se-clenem-klubu-nazemi

Sledujte nás