Warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web5/web/administrator/components/com_sh404sef/sh404sef.class.php on line 410 Warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web5/web/administrator/components/com_sh404sef/sh404sef.class.php on line 410 Fair trade - NaZemi
 • Už 11 let hájíme důstojné pracovní podmínky ve světě

  Letos je to už 11 let, co prosazujeme globální rozvojové vzdělávání do škol, zasazujeme se o odpovědnost firem v oblasti jejich dodavatelského řetězce a propagujeme fair trade jako účinnou podporu chudým pěstitelům a řemeslníkům ze zemí globálního Jihu.

 • NaZemi má vlastní kávu Fair Café

  Fair Café je prvotřídní směsí kvalitních káv, které pochází od fairtradových družstev drobných pěstitelů z Guatemaly, jižního Mexika a Konga.

 • Fairtradový obchod NaZemi

  V našem obchodě na Pekařské 22 v Brně nebo v e-shopu obchod.nazemi.cz můžete zakoupit produkty vyrobené podle pravidel systému fair trade. Provoz obchodu zajišťují dobrovolníci.

 • Za jakou cenu?

  Za jakých podmínek vzniklo vaše tričko nebo panenka pro vaše dítě? Jak nevinným ovocem je například banán?

 • Globální rozvojové vzdělávání

  Rozvíjíme vzdělávání, které přispívá k pochopení souvislostí mezi vlastním životem a životem lidí v jiných částech světa. Pomáháme pedagogům zapojovat globální témata do výuky.

Warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web5/web/components/com_k2/views/itemlist/view.html.php on line 107 Warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web5/web/components/com_k2/models/item.php on line 596 Warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web5/web/components/com_k2/models/item.php on line 596 Warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web5/web/components/com_k2/models/item.php on line 596 Warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web5/web/components/com_k2/models/item.php on line 596 Warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web5/web/components/com_k2/models/item.php on line 596 Warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web5/web/components/com_k2/models/item.php on line 596 Warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web5/web/components/com_k2/models/item.php on line 596 Warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web5/web/components/com_k2/models/item.php on line 596 Warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web5/web/components/com_k2/models/item.php on line 596 Warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web5/web/components/com_k2/models/item.php on line 596

Fair trade

Praha, 25. května 2012 – Titul Fairtradové město získala nově jihočeská Volyně a třetí Fairtradovou školou v ČR se stala Základní škola Vsetín, Rokytnice. Fairtradová města a školy jdou doposud v Česku ruku v ruce. Ve všech českých Fairtradových městech jsou i školy, které získaly…
V 57 českých a moravských městech a obcích dnes lidé posnídali produkty se známkou Fairtrade a potraviny z lokální produkce. Připojili se tak ke statisícům lidí po celém světě, kteří na dnešní Světový den pro fair trade vyjadřují podporu produktům, při jejichž výrobě nebyla porušována…
středa, 16 květen 2012 15:10

NaZemi se chystá do Ugandy. Buďte u toho!

Zhruba v polovině července vyrazí skupinka zástupců NaZemi do východoafrické Ugandy. Hlavním cílem naší cesty bude sbírat zkušenosti v oblasti pěstování fairtradové kávy a dalších plodin. O získané informace se poté chceme podělit s českými spotřebiteli.
Německá organizace Transfair, národní zástupce Fairtrade International, udělila druhé místo při vyhlašování cen Fairtrade Awards 2012 diskontnímu řetězci Lidl. Jak se ale k tomuto ocenění staví ostatní?
pondělí, 19 březen 2012 16:27

Běželi jsme za Fairtrade!

V pátek 16. března proběhl happening "Běžím za Fairtrade". Běhu ve fairtradovém spodním prádle po pražském Václavském náměstí se zúčastnilo 27 běžkyň a běžců. Všichni jsme si tuto akci náležitě užili :-)
úterý, 20 březen 2012 11:42

Ekvádor a Peru – dvě banánová NEJ

Latinská Amerika je jedním z míst, kam se prostě musíte vracet. Nebo to tak rozhodně cítí hodně lidí, které znám. Kolegyně Eva mi minule, když jsem se chystala do Kostariky, Hondurasu a Guatemaly, řekla: „Možná tam někde potkáš moje srdce. Kousek jsem ho tam nechala...“ Tentokrát…
Tomáš Bílý reaguje za společnost NaZemi na článek, který vyšel 14. března v Chrudimském deníku.
Běžím za Fairtrade! je název happeningu, který se koná v pátek 16. března 2012 dopoledne v Praze na Václavském náměstí. Obsahem našeho happeningu je krátký běh v centru Prahy pouze ve spodním prádle.
Vyjádření Asociace pro fair trade ČR ke kauze údajného zneužívání dětské práce na fairtradových plantážích (článek článku „Bavlna sklizená dětskými otroky slouží k výrobě luxusního prádla,“ www.novinky.cz, 22. 12. 2011)
Stanley Maniragaba - ředitel fairtradového družstva v Ugandě - zavítal do České republiky. Pokud se s ním chcete setkat, podívejte se na jeho program!

10 let NaZemi

Informační servis NaZemi

Chcete dostávat informace o našich akcích a aktuálním dění? 

Zajímají Vás informace o činnosti a nabídce Centra globálního rozvojového vzdělávání NaZemi?

grv 300x100
stante-se-clenem-klubu-nazemi

Sledujte nás